Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
3 6 8 9
Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« May    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

İslami Düğün Organizasyonu Nasıl Başlar

Gençler için evlenmek kolay iş değildir. Ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar farklılık gösteren organizasyonlar ve yöresel adetler evlenecek kişileri zorlarken, ailelerde örf ve adetlerin devamı noktasında geleneklerinden vazgeçmemektedir. Kimileri için doğru olan bu davranış bazılarına da zor ve gereksiz gelmektedir. Egenin şirin illerinde bir tanesi olan Gaziantep’de da İslami düğün hazırlıklarının önemsendiği çeşitli adetleri ve inanışları barındıran illerden biridir. Gaziantep da kız isteme olayı oğlan tarafından anne yahut başka yakınları tarafından kız evine görücü gidilmesi ile ilk adım atılmış olur.Görücüler öncesinde kız evine, evin düzenine bakmak için giderler. Gaziantep da kız için karar verildi ise üçüncü kez kız evine gidiliyorsa bunun ismi dünür gitme olarak adlandırılır. Gaziantep da İslami düğün hazırlıklarına göre kız isteme olayı sadece Cuma günü olmaktadır. Kız isteme olumlu bir cevapla sonuçlanırsa söz kesilme sırasına gelmiştir ve dünürcülere evden ayrılırken bohça ve bir sürahi şerbet verilir.Düğün hazırlıkları başladıktan sonra damat her adımını sağdıç ile atar. Gaziantep da İslami olarak düğünlerin iki bayram arasına gelmemesine dikkat ederken düğüne kız tarafı yatak odası ve mutfak eşyalarını alırken erkek odası misafir odası ve oturma odasını alır. Gaziantep da kız evinde düğüne bir hafta kala çeyiz serilir ve damat kız evine düğüne bir hafta kala çeyizi almaya gider bu da özellikle Cuma günü seçilir. Kız evine gelen hoca dua ederken Gaziantep da düğün hazırlıklarında kız evinden ilk çıkan ve erkek evine ilk giren Zıpradır. Zıpranın içinde Kuran’ı Kerim ve bir adet ekmek bulunur. Gaziantep’da İslami olarak bakıldığında erkek evinde mevlit okutturulur. Gaziantep organizasyon firması olarak bizi tercih eden her kesin bizlerden memnun ayrılması için elimizden gelenin fazlasının yapıldığı konusunda akıllarda soru oluşmaması için firmamızı sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.

Hasret

NE ZORDUR YA SEVDİĞİN İNSANLARDAN KİLOMETRELERCE UZAKTA OLMAK.ÇOK ZOR.AMA TABİ GÜZEL YANLARI VAR MESELA GİDİYOSUN BİR SARILIYOSUN OH DÜNYALAR SENİN OLUYOR SANKİ.ONDAN SPNRA SAATLERCE SOHBETLER MUHABBETLER ALIR BAŞINI GİDER.ÇAY İLE TABİKİ.ÇAY ÖNEMLİ:)
SONRA İÇİNİ DÖKÜYOSUN ONA KONUŞUCAK OKADAR ÇK ŞEY BİRİKMİŞTİR Kİ.SAATTLERCE KONUŞSAN BİTİREMEZSİN.EVET ZORDUR HASRET O KADAR SEVMEDİĞİN İNSAN YANI BAŞINDAYKEN SEVDİKLERİN YOKSA YANINDA BU ÇOK BÜYÜK BİR BOŞLUKTUR ASLINDA .ÇÜNKÜ ONLARA İSTEDİĞİNİZ ZAMAN SARILAMIYORSUNUZ,İSTEDİĞİNİZ ZAMAN SOHBET,MUHABBET EDEMİYORSUNUZ BUNUN HİÇ İYİ YANI OLABİLİR Mİ?OLAMAZ TABİKİDE.İNSAN SEVDİKLERİ HEP YANINDA OLSUN İSTER.AMA BU MÜMKÜN OLMUYOR MAALESEF .BENİM SEVDİĞİM İNSANLARDA UZAKTADIR MESELA .ÇOK UZAK OLMASA DA EN AZINDA N HER İSTEDİĞİMİZ DE GÖRÜŞEMİYORUZ MAALESEF.BU KÖTÜ BU ÇOK KÖTÜ BİR İNSAN İÇİN
.OYSA İNSANIN BİR DERDİ OLDUĞUNDA ANLATIP BERABER AĞLAYACAĞI BİRİLERİ OLMASLI YANINDAİŞTE DİYORUM YA BU ÇOĞU ZAMAN MÜMKÜN OLMAYAN BİRŞEY.KEŞKE İSTEDİĞİMİZ ANDA YANLARINA GİDİP KONUŞSSAK,GÜLSEK,EĞLENSEK TEKRAR GERİ DÖNSEK.AMA BU SADECE BELİRLİ GÜNLERDE OLAN ŞEYLER ZATEN ODA KISITLI OLMAK ZORUNDA MAALESEF.SINIR NE ZOR ŞEY SEVEN İNSDANLAR İÇİN.BİR KAÇ SAAT GÖRÜŞTÜKTEN SONRA YANINDAN AYRILMAK ZOR İŞ.DAYANILMASI ÇOK ZOR,AĞIR BİR YÜK RESMEN.İMTİHAN DİYORUZ BİZ BUNA DA. HASRET BAZEN DORUKLARA ÇIKIYOR İNANIN.HEMEN GİDİP GÖRESİ GELİYO İNSANIN KOŞUP BOYNUNA SARILMAK.ONA ONU ÇOK ÖZLEDİĞİNİ SÖYLEMEK,SEVDİĞİNİ SÖYLEMEK HERŞEYE DEĞER.
BİR DE AYRILMASI VAR YA BU HEPSİNDEN DAHA KÖTÜ.SON KEZ SARILMAK.BİR DAHA NEZAMAN BULUŞACAĞINI BİLMEDEN.SON KEZ BAKIYOSUN RESMEN.BİKER DAHA SARILMAK,BİR KERE DAHA ÖPMEK.YETMİYOR İNSANA.VELJASIL-I KELAM HASRET ZORDUR AZİZİM..

Kalp hassas bir organdır

Kalp o kadar hassas bir organdır ki,kırılacak birsürü kemiğiniz varken en önce o kırılır.Nedendir bilinmez.Sebep en ufak birşeyde olsa en önce kalbini kırarlar insanın.Mesela insanları en çok yalan kırar.Çünkü yalan aynı zamanda güven kaybına da sebep olur. İşte güven gitti mi bir kere,bir daha güven sağlamak çok zordur.Özellikle bir anne ve babanın evladına güvenmesi çok önemlidir.Eğer bir anne baba yavrusuna güvenmiyorsa bu en kötü şeydir belki de evlat için.
Onların sana güvenmesi dünyadaki herşeyden değerlidir.Bu sadece izin konusunda değil tabikide.Yani bir iş yaparken arkanda olduklarını bilmek sana güç verir.Ama olmazsa asıl kalp o zaman kırılmaya başlar işte. İnsan ailesi arkasına alamıyorsa çoğu işi yarım demektir.Çünkü aile demek temeli sağlam bir ev demek.Eğer aileniz varsa da hiç birşeyden korkmazsınız zaten.Korkmamalısınız.
Kalbinizi sürekli kıran insanlara teslim etmeyin.Kalp öyle bir etki bırakır ki vücudda bir tane sağlam düşünce bırakmaz.Hatta vücudda sağlam bir organ bırakmaz.Siz kalbinizi asıl Sahibi’ne yani Cenab-ı Hakka teslim eyleyin.Çünkü o zavallı bir insan gibi size zulmetmez.Aksine size değer verir.Siz bir adım attığınızda o size 10 misliyle cevap verir.Çünkü o asıl sevgiye ve senaya layık olandır
Kalp kırmak kabe yıkmak hükmündedir diyor efendimiz s.a.v..Oysa ki biz hiç umursamadan özellikle sevdiklerimizin kalbini çok rahatlıkla kırabiliyoruz.Malesef ki bu bir gerçek.Biz kırmamaya gayret etmeliyiz.Çünkü şöyle bir gerçek var ki;Dil Yarası tedavisi olmayan bir hastalıktır.Bu kaidenin üzerinden bakarsak konuşurken çok daha dikkatli konuşmaya gayret göstermeliyiz.

Düğün hazırlıkları

Çok eğlencelidir düğün hazırlıkları.Bir anda baslar.Sanki hiç bitmeyecekmiş gibi devam eder.Yorgunlukların ardı arkası kesilmez.Uykusuz geceler,ütüler,alışverişler,stresler,tartışmalar hepsi bir arada kocaman bir olaydır aslında.Ama öyle de güzel geçer ki herşey bittikten sonra keşke bir daha olsa bir daha yapsak deriz.Herşey tarihi koymakla başlar aslında .O saatten sonra bütün eş,dost ve akrabalar seferber olurlar resmen.İşte o zaman anlarsınız aslında kimin sizi daha çok sevip sevmediğini.
Herkes bir olur sadece senin için.En mutlu gününde daha da mutlu olmanı sağlayan insanlar olur arkanda.Stresli anlarında biri bir şey der ve senin her sıkıntını unutturur sana.Bunlar en yakın dostların olabilir.Herkes seni arayıp yapılacak iş var mı diye sorup işlerin daha da kolaylaşmasını sağlarlar.
En mutlu için de senin her zaman yanında olduklarını söyleyip içini huzurla doldururlar.Sonra alışverişler başlar.Tatlı bir o kadar stresli alışverişler.Yanınızda mutlaka sinirlerinizi kontrol eden birileri olmalı.Çünkü tansiyon bi anda yükseklere çıkabilir.
Bindallık,gelinlik,ayakkabılar,sandık derken herkesi yoran bir tempoyla eve gelinip stres atılır.Bu stresi ancak sizi güler yüzle karşılayacak ve size çay yapan birileri attırabilir.Daha bununla sınırlı kalmaz.Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmek zorundasınızdır.Düğün salonları,kına malzemeleri vs.
Bu süreç içinde yaşayacağınız duygular sürekli değişir .5 dakika önce çok güzelkem herşey bir anda sizi mutsuz etmeye yetebilir.Mesela eksik olan bir şey bile canınızın sıkılmasına bir sebeptir aslında.Ama diyorum yeterki sevdikleriniz size her zaman yanınızda olduklarını hissettirebilsinler.Çünkü bu herşeyden değerlidir.

Düğün Fotoğrafçınız Hazır mı?

Özel günlerinizin ölümsüz hale gelmesini sağlamak amacı ile çekilen fotoğraflar genel itiberiyle beklentileri karşılayabilecek bir kaliteye sahip olamamaktadır. Zira yapılan çekimler son derece amatör fotoğraf makineleri ile ve oldukça amatör bir bakış açısı ile yapılmaktadır. Halbuki sizin için belki de yaşamınızın en özel ve değerli olan bu günden kalan hatıraların fotoğraflara nasıl yansıdığı da son derece önemlidir. Nasıl ki özel olarak gerçekleştirilen çekimler sizi ve düğün gecenizi en iyi şekilde yansıtıyor ise ise amatör bir şekilde gerçeklestirilen çekimler de o denli kalite düzeyinden mahrum kalacaktır. Bu nedenle  düğün fotoğrafçısı konusunda daha titiz davranmalı ve sizin için son derece özel olan bu gecenizden önce muhakkak profesyonel bir düğün fotoğrafçısı İzmir ile anlaşma sağlamalısınız. Son zamanların popüleritesi yüksek save the düğün çekimleri ile de sizlere hizmet veren İzmir düğün fotoğrafçısı bu konuda oldukça iddialı…

Fotoğrafçılık Tecrübe Gerektirir

Üstün bir bilgi ve deneyim gerektiren
düğünlerde en kaliteli ve parlak kareleri yakalayabilen profesyonel fotoğrafçılar, düğününüze dair en özel anları fotoğraflamak konusunda da deneyimlerinden ve bilgi birikiminden destek alıyor. Işık, enstantane, kontras gibi ayarlar fotoğrafların netliğinde oldukça belirleyici ayrıntılardır. Ancak amatör fotoğraf makinelerinde mekana göre bu ayarları yapmanız pek de olanaklı değildir. Yüksek kalite ve profesyonel fotoğraf makinelerinin  işte bu noktada bir kez daha önemi ortaya çıkıyor. Sadece bu özel gecenizde kullanmak için böyle bir makine satın almanız elbette ki gerekmez. Çünkü profesyonel  İzmirde düğün fotoğrafçısı olarak çekimlerinizi bizzat kendi fotoğraf makinemiz ile yapıyor ve tarafımızdan elde ettiğiniz albüm de oldukça nezih görüntülerden oluşuyor.

Düğün Fotoğraflarınızı Emin Ellere Bırakın

Çiftlerin en çok yaptığı hatalardan biri de kendi fotoğraflarını yakınlarından birinin çekimine bırakmalarıdır. Özellikle hafif loş ve puslu olan salon düğünlerinde gerçekleştirilen bu alelade çekimler ne yazık ki yüzlerin dahi seçilemeyeceği kadar flu görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Tüm bu sorunları yaşamamak ve bu özel gününüzde kaliteli çekimler elde etmen için bizj tercih etmenizi öneriyoruz. Mükemmel save the düğün çekimleri ile de sizlerle beraber olduğumuzu unutmayın.

 

İlahili Düğün Organizasyonu Gaziantep

İlahili Düğün Organizasyonu Gaziantep

         

Düğünler genel olarak çiftlerin en çok hatıralarını süsleyen organizasyonlarından olacaktır. Bu nedenle de çok iyi organize edilmesini ve asla bir eksik olmamasını isterler.

İslam dininde de evliliğe verilen önem bellidir ki böylesine önemli bir süreç tabi ki dini düğün merasimi ile kutlanacaktır. Ancak çok meşakkatli bir dönem olması nedeniyle en sağlıklı karar profesyonel destek almaktır ki bizler de İlahili Düğün Organizasyonu Gaziantep olarak yılların tecrübesini sizlerle buluşturuyoruz.

MutsuzIuk karanIığını arkaIarında bırakıp, gözIerindeki sevda güneşinin peşinden yürüdükIeri bu günde sizIeri araIarında görmekten onur duyarIar. 

Daha salona gelin ve damadın ilk gelişinde dua ve takı merasimine kadar her anında maneviyatı ön plana çıkaracak olan uygulamalarımız ile dini düğün akışını belirliyoruz. Farklı paket seçenekleri içerisinden tercihinizi yapıp sadece o önemli anın tadını çıkarabilirsiniz.

İlahili Düğün Organizasyonu Gaziantep

 

Dini Düğün Organizasyonu Gaziantep, İslami Düğün Organizasyonu

,

Gaziantepliler ve çevresi artık, Kur’an’ın farzına, sünnetin tarzına uygun olarak gerçekleştirmek istedikleri her türden organizasyon ve etkinliğe çözüm ortağı bulabilecekler.

İslami yani muhafazakar tarzda düğün mü gerçekleştirmek istiyorsunuz, Türk-İslam gelenek, görenek ve ananelerine uygun nişan veyahut sünnet mi icra etmek istiyorsunuz, yeni bir iş yeri açtınız ve açılışı için çözüm mü arıyorsunuz? Ve gerçekleştirmeyi arzuladığınız her türden organizasyon ve etkinliklerde çıkmaza mı girdiniz?

Bu sorularınıza cevabımız; Gaziantep Semazen!

Türk-İslam gelenek ve görenek beklentisine yakışan tarzda düğün, nişan, sünnet ve de çeşitli etkinlikleri profesyonel kadrosuyla icra eden Gaziantep Semazen, mehteran takımları, folklor olarak Zeybek,  Kafkas ve Çayda Çıra ekipleri, İlahi ve ses sanatçıları, Dünya birincisi Hafızları, Sohbet Hocaları, Şair ve Yazarları, TV programcıları ve sunucuları ile birlikte bünyesinde yaklaşık 200’e yakın sanatçıyı bünyesinde barındırıyor.

Gaziantep SemazenAyrıca Animasyon Hizmetleri veren Gaziantep Semazen, özel ve tüzel kişilerin yanı sıra resmi kurumların gerçekleştirmeyi arzuladığı etkinlik ve organizasyona, organizasyon için gerekli olan bütün ekipmanları bünyesinde bulundurmanın gururunu yaşıyor.

Bu ekipmanlar arasında, Fuar Organizasyonları, Açılışlar, Ramazan Programları, Davetler, Piknikler, İş Yemekleri, Doğum günü partileri, Özel gün ve geceler için lazım olan, ses, sahne ve ışık sistemleri, Işık ve lazer ve de havai fişek gösterimi, Fotoğraf ve video çekimi ve de prodüksiyon hizmetleri, Jonklör, cambaz, ateşbaz(ateş yutan adam), tahta bacak, sihirbaz ve ilüzyonist temini, Semazen ekibi, mehteran takımı, Hacivat-karagöz, Nasrettin hoca ve ibiş,  kostümlü karakterler, şişme oyun parkurları, masa ve sandalye kiralama, şerbetçi, Osmanlı macunu, limonatacı ve organizasyon ve etkinlik adına aklınıza gelebilecek her türden ihtiyacın temini yer almaktadır.

Organizasyon ve etkinliklerinizi kaliteli ellerle çözüme kavuşturmak istiyorsanız, bizimle irtibata geçin.

Dini Düğün Organizasyonu Gaziantep

İrtibat tel; 0 535 305 78 35 – 0532 227 63 15

Müzik insanları Tavsiylerimiz

{Ahmet Özhan 26 Ağustos 1950 tarihinde, babasının polis olarak görev aldığı Şanlıurfa şehrinde dünyaya gelen Ahmet Özhan ülkemizce tanınan sayılı, ünlü ses sanatçılarındandır.
|Ahmet Özhan, müzik eğitimini 1960’lı İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde almıştır. İstanbul Belediye Konservatuarı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde ki eğitimine devam ederken sahne ve plak çalışmalarına başladı. 1968 yılında Bebek Belediye Gazinosu’nda profesyonel ve ilk olarak sahne tozu yuttu. 70’li ve 80’li yılların popüler Türk Müziği yorumcusu olarak tanınmasını genç yaşta sahneye çıkmasına borçludur. }

İkbal Gürpınar Orta öğrenimini Kırıkkale İmam Hatip Lisesi’nde gördü. Ailesi tarafından, haberi olmadan nişanlandırıldı ve nişanlandığı kişiye daha yakın olmak için zorla İzmir’e yatılı okula gönderildi.

Sanatçılar Sedat Uçan

{Kolpa adlı müzik grubu, Adana kökenli Türk Rock grubudur. Temelleri, grup üyelerinin Adana’da geçirdikleri lise hayatına dayanır. Kolpa; resmi olarak 2005 yılında İstanbul’da Bora Yeter ve Barış Yurtçu tarafından kuruldu.
|Kolpa 2007 yılında Dinçer Çetin’in yani gitarcının yerine, yine başka bir lise arkadaşlarından biri olan Cenk Taner Dönmez geçti. Bu değişimle, grup, ilk albümünde yer alan 3 kadroya ulaşmış oldu.}
Sedat Uçan İletişim
{Erhan Güleryüz 2002 yılında ağabeyi Sinan Güleryüz ile özel bir prodüksiyon şirketi kurmuşlardır. Bu prodüksiyon şirketi; Vokaliz, Deniz Arcak, Grup Avrasya, Serkan Çevik (gitarcı), Mehmet Kul ve Cengiz Ünal gibi müzisyen ve gruplarının albümlerinde yapımcı olmuştur. 2011 yılında Grup Ayna’nın Eurovision’a katılacağı hakkında spekülasyonlar ortaya çıkmıştır. Fakat gruptan gelen açıklamalara göre TRT tarafından Grup Ayna’ya sunulan bir teklif ortada yoktur.
|Erhan Güleryüz Erhan Güleryüz 2007 yılından itibaren birçok TRT kanalında “Aynadan Yansıyanlar” adlı televizyon programı sunmuştur. Eylül 2010 tarihinden, Mart 2012 tarihine kadar televizyon programı yapmamıştır. Şu an “Aynadan Yansıyanlar” programı Haziran ayına kadar TRT Müzik’te Çarşamba günleri 21:30`da izleyicilerinin karşısına çıkmıştır. }

Web Sitesi www.mehteran.org tanıtımı

Önceki Ordu Marşı ( farkında olun : Basın çalıştırmak için mavi düğme)

Mehter Osmanlı Yeniçeri Ordu Band tek bandolarndan dünyanın en eski silahlı kuvvetlerin donanma askeri in . Elde edilen parcadaki ” MİHFER ” vadeli .

hafif ile İslam Türk devletleri , modifikasyonlar konumda yer aldı . Hacı Bektaş Veli PiriYeniçeri Yeniçeri ve her olmayan yapıyor hemen önce Peygamber , Ali , ve ? Hacı Bektaş Veli mar isimlerini söz larda ve dua name in özel .

Web sitesi: Mehter takımı Olan birkaç önemli sembolü , soba , bayrak ve zafer .

Osmanlı mehterinde , flüt , boru ve aynı zamanda silahlı kuvvetler düdük kurrenay bu tür rüzgar , rüzgar ve kenarları gibi , davul , nakkare, zil ve perküsyon veya etki § evgan cihazlar bu tür olarak deneyimli alınan alan . Tüm tablolar ve bu çeşitli | İletişimiçin eşit eşdeğer miktarı | o olmuştu cihazları aletleri in ölçülen hesaplanan çok zeminler mehter dayanakarak .

silahlı kuvvetler musukiyiname teklif topluma . MİHFER donanma kelime Farsça , ekber de ( önde ) , en ( değil mükemmel ) izm i Tafdil bir yani göstermektedir. Türk silahlı kuvvetler grup Arap stil bu cümle ,çoğul , bulunan Yeniçeri de .

1826 yılında Mehter Takımı , Sultan II . Mahmud , Ahi ve Bektaşi üzümü ile Yeniçeriler ocakları eşlik eden kapalı ve Enver Paşa tarafından 1908 yılında yeniden açıldı.
konular

bir Mehter Örgütü
2 Sonuçlar Batı şarkı Mehter
3 Mehter Kapanış
dört Mehter Re Örgütü
Belirlenen bestecileri 5
5 bir . on altı yüzyıl.
5 2 . 17 yüzyıl.
5 Üç . 18 yüzyıl.
Altı Kaynaklar
7 Dış bağlantılar

Mehter Organizasyon

Bir ile parça Mehter Yeniçeri ki, rağmen biz değil tanımlamak kesinlikile tarih üzerinde bu da oldu başlattı , on dört I. yüzyılda Murat ( Hdavendigar ) oldu kurulan sırasında Ocak boyunca süresiandarl Kara Halil Paşa dedi bir öneri olduğunu . Bazı kaynak sözü burada bu firması 1365 yılında 1362 yılında o da muhtemeldir olmasıdır . Özellikle ilgili Orhan Bektaşilik Alevi olarak bilinen kabul . Ne zaman koyarak Orhan Gazi , Hacı Bektaş firması manastırYeniçeriler in . Will için dua için yeni bir yeniçeri . Hacı Bektaş , olursa olsun, ister mevcut Pir Yeniçeri birlikleri , ifade yeni belirlenmesine Yüce hakları bu akışların kupa, pazularn güçlü , keskin kılıç , ok güvensiz , onlar olacak sık sık dua buyursun kazanan . İşte bu Ben Bektaşiler gibi isimler verdi neden Yeniçeri Ocak Bektaşi yan , kendi Taifei Bektaşi yan , Horde Bektaşiler , ocakları . Osmanlı İmparatorluğu , olarak bilinen yeniden istihdam Hristiyan çocuklar ‘ s düşüncelerini geliştirilen kullanarak avantajı ordu eğitimli ve kalıp Hacı Bektaşi Veli . Yeniçeri askeri at başlamadan Bu öylesine olarak bilinen Yeniçeri ordu ve bağlı topluluk Bektaşi oldu . Bu | Osmanlı İmparatorluğu’nun ordusu askeri sonunda kadar 1.826 oldu 1. enerji . Osmanlı İmparatorluğu’nun | Ordusu Askeri sağa kadar kadar önce olasılıkla , ​​savaşa Yeniçerilerin bir müfreze Hacbektash ocağı gelecek den alarak taraf mahkeme ? Dergah ki, Hacı Bektaşi Veli postni katılımıyla i EVL ¢ d’ ndankendini , bir :

” … Bu uygun verilen sarılmış ikrar … Bu damümin Kalu Beli’den Eyledik Birliği şekilde … Orada Nebimiz Muhtar Ahmedi Nur i ilahi pervaneleriz … için parmaklarınızla La Yezal mestaneleriz …… tkenmeyiz bölünmüş … Saylmayz Pir ile i satın on iki imam cümle almak ifade beli … üçlü , beşli , yedili … Kerem i Ali Nur i Nebi , Primi kavrayın , Sultan Hacı Bektaşi Veli … federal hükümet federal hükümet ! devranna mayından arındırılması demek ”

Doğrudan glbank I ( dua ) ve Pir On gerekli himmet . uygun olarak için Ayrıntılar bu millet ikamet Hacı Bektaş ı Veli Yeni § eriler’in yüksek sesle at herkes tarafından okuma | dinledi | duydum . Bir Yeniçeri glbengi ( dua ) :

Başlangıçta otoritesinin devlet kamu hizmetler organizasyonu adı olarak bilinen Mehter içki vard.Mehterhane idi.Btn Emiri adlı ekli ve o başıdır donanma grup Mehterba ? tarafından filo güç deneyleri başkanı alışveriş Mehter Alem , Büyükelçi tasdik kabul mevcut mevcut , herhangi bir birey yeni bir sancak sancak atanan ileri Prensliği Powers deneyimli olarak gönderin ve kazanmak | olsun .

İki tipleri in firması Mehter Yeniçeri bant ( bant köklü ) nedeniyle nedeniyle teşekkür oldu için

Of eğitim u Alem Müzisyen Mehter olduğu , ( bağımlı yeniçeri üzerinde )
Esnaf Mehter ( Ahi klinikler isteğe bağlı) .

Of eğitim , için Sultanlığı ile Alemdarlar Alem Mehter memuru korumak sancaklarn Mehterhane etti vaki .

Padi ahnki personel ? Önde gelen donanma oldu bandı . Bu name delik Mehter Hassa bir konusu Alem . Daha sonra sadrazam , kubbe kraliçeler, sayman , reislkttap , beylerbeyi, Türkmen yöneticiler Mehterhane sancak vardı . Ben bir tek katlı Mehter Bektaşi Özel olmuştur kurmak . Sultan ve ait Şahıslar İnsanlar dokuz Veziri ¢ zama katlı .
Sonuçlar Batı ses Mehter

Mehter peşrevlerinin mükemmel oyuncu . Pe erevi satın ? Alay , At Prelude , Prelude Sultan , Büyükelçi bunlardand Prelude . Göç boru, benef ei zar ,kompozisyon ve cengi kufei membran gibi ? ? saldırı ordu vardı havalarmz . Yazdı Mozart | Batı harikalar mucizeler müzik , altında etkileyecek | ordu | silahlı kuvvetler , Türk ordusunun şarkı besteciler gibi Bizet Tip ( Ala Turka ) oluşturulan â? ? â? ? bilinen kompozisyon . Bunlardan Mozart’ın Türk Marşı , için örnek Bizert’in Arieziyen paketi . Batı orkestralar , çan Mehter kazandı .

Mehter Türkmen Bey başlattı karşılaştırılabilir ile Hindistan .
Mehter kapanış

Ocaklar edilmiştir kapalı 1826 yılında ve Yeniçeri Yeniçeri ve Ahi Mehterhane katliam oldu katıldı . De Osmanlı topraklarında 1826 yılında doğan aynı kesin zaman mirası Bektaşi mezhebi yasağının .

Balıkesir Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/balikesir-mehter-takimi/balikesir-mehter-takimi.html

Denizli Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/denizli-mehter-takimi/denizli-mehter-takimi.html

Bursa Mehter Takımı: http://www.mehteran.org/bursa-mehter-takimi/bursa-mehter-takimi.html

Buçok açıklama ocak organizasyonu , rağmen mevcut uygun asker , askerler el kısıtlamalar in büyüme ve fetih çarpma ve kalkan sınırları , çıkmaz endişe edildi hakkında geliyor . Buna rağmen , de satın | her altında devam eden ve yeni fetihler hükümdarın emirleri aşağıdaki Rumeli tutmak korumak yapmak için komutasında bir ordu union oldu gerekli önemlidir . İlgili şirketleri için , kazanç den teknik , bu nedenle mahkumların , vardı önceki Türk devletleri . Bu ise duygu , Osmanlılar , Selçuklular ve Memluk anlaşılır kendi fonksiyon . İlk kurulumu Yeniçerilerin , donanma Yeniçeriler vardı bin kadar alınmıştır . Her Bunlardan yüz konuşmak , silahlı kuvvetler komutanı önce usulüne Türkler şeklinde bir yaya ” ? Yayaba ” atanmıştır .
Mehter Mehteran Organizasyon

alternatif olarak kaldırma ve Mehteran Bölüğünün edildi başlattı 1.826 Mehterhane Avrupa bantları solmaya yok uzakta içinde . Daha sonra tarihinde 1914 yılında ,Pantürkizm cereyannn uygulamak Enver Paşa ve emriyle donanma müze yeniden edildi kurmak altında name Mehteran Hakaniye bağlı .

İletişim Web Sitesi: Mehter takımı kiralama

Düğün Modelleri

Gümrük mezhepleri arasında yaygın olarak değişebilir.Roma Katolik Kilisesi “Kutsal Evlilik” olarak eşlerin tanık olarak bir rahip ve topluluk üyeleri önünde birbirlerine ihsan bu durumda birinde, yedi gizini biri olarak kabul edilir. Tüm ayinleri olduğu gibi, İsa (Matta 19:1-2 İncili, Katolik Kilisesi § 1.614-1.615 arasında ilmihal bakınız) tarafından tesis edilerek olarak görülmektedir.Doğu Ortodoks Kilisesi, bu Gizemler biridir, ve bir koordinasyon ve bir şehitlik olarak görülmektedir. Aziz Thomas Hıristiyanlar, Hindistan Hıristiyanların bir dinsel etnik grup Hindu, Yahudi ve Hıristiyan düğün öğeleri dahil bir düğün töreni.

{Hindu Töreni Damat bir Rajput düğünde at sırtında geldi
Hindu törenleri genellikle Sanskritçe ,Hindu kutsal dili tamamen ya da en azından kısmen yapılmaktadır . Düğün kutlamaları birkaç gün sürebilir vebölge , mezhep ve kast bağlı olarak , son derece farklı olabilir . Düğün günü , gelin ve konukların önünde birbirlerinedamat çelenk . Çoğu Konuklar sadece bu kısa töreni tanık ve sonra sosyalleşme , yiyecek ve bırakın. Dini kısmı (varsa ) yakın arkadaş ve akrabaları tarafından tanık , daha sonra saat geliyor . Dini bir tören mevcut durumda , bir Brahman ( Hindu rahip ) kutsal bir yajna ( yangın kurban ) ve kutsal ateş ( Agni )evlilik ana tanık ( sakshi ) olarak kabul edilir düzenler . Çiftyangından önce oturuyorlar ederkenVedalar ve yan metinlerden mantra okur. En önemli adım gelin ve damat , el -ele , kutsal ateş çevreleyen yedi kez , bir evlilik yemini temsil eden her daire , neyin saptapadi veya saat Phere olduğunu. Daha sonra damat parlak kırmızı ( sindoor ) ile gelinin alnına işaretler ve boynuna bir altın kolye ( mangalsutra ) koyar . Diğer bazı ritüelleri önce veya bu yanında söz konusu Kurul ayinleri takip edebilirsiniz. Daha sonra gelin resmen damat ailesine katılmak için onu kan akrabaları yola . |Çin kültürleri
Geleneksel Çin düğünlerde ,çay töreni Batılı bir düğün töreninde sözü bir değişim eşdeğerdir . Bu ritüel hala büyük şehirlerde , hem de Tayvan kırsal Çin , ancak gençler , Hong Kong, Malezya ve Singapur arasında yaygın olarak uygulanan ,Çay Töreni ile birlikte evlilik Batı tarzı bir arada uygulama eğilimindedir .
Gelin evine damat ile evine ayrıldığında , bir ” Good Luck Woman ” anlamına gelen , başının üzerinde kırmızı bir şemsiye yapacak ” ,kabuğu yükseltmek yaprakları yayıldı. ” Bu ” iyi şanslar kadın ” iyi bir evlilik , sağlıklı çocuk ve kocası ve yaşam veliler bahşedilmiştir birisi olmalıdır . Diğer yakınları dağılım pirinç , kırmızı fasulye ve onun önünde yeşil fasulye olacak . Kırmızı şemsiye kötü ruhundan gelin korur ve pirinç ve fasulyealtın tavuk dikkatini çekmek için vardır.
Yeni evliler çay sunma anne önünde diz çökmek . Çay yapma A Good Luck Woman hayırlı ifadeler aile korusun diyor . Yeni evliler de birbirine sunmadan önce saygı göstermek için yüksekçay bardağı yükselterek , birbirlerine çay sunuyoruz.
Çay almak edenler genellikle takı veya kırmızı zarf ile sarılmış Li Shi paragelin hediyeler verir.
Çay Töreni birbirlerinin ailesineyeni evliler tanıtmak için resmi bir ritüel olduğunu ve saygı ve ebeveynleri için takdir göstermek için yeni evliler için bir yol . Yeni evliler anne , hem de yaşlı yakın akrabalarına her iki tarafına çay hizmet ebeveynleri önünde diz çökmek . Ebeveynler yeni evliler için nimet ve hediyeler sözlerini verir. Çay Sunum sırasında , bir ” Good Luck Woman ” yeni evliler ve anne korusun hayırlı ifadeler söyleyebilirim . Nimet bu uğurlu sözler korusun ve eğlendirmekaile ve eğlence ve keyif dolu vesilesiyle yapmak için tasarlanmıştır . }