Facebook Sayfamız
Rastgele Foto
2 5 6 8
Temmuz 2020
P S Ç P C C P
« May    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Bir Saltanat Ki

Ben bu şehrin cahil olduğunu bugün İstanbul’un Laleli semtinde oturmak . Yine bu adı ile anılan burada bir cami vardır . Bu mahalle ve cami hakkında ilginç bir hikaye anlatılmaktadır :

Sultan Mustafa III ( 1757-1774 Sultansaat arasındaki dönemdir ) içinde Laleli Camii yaptı . Gerçek bir akıl hocası , babamız bir dini lider yaşayan Sultan Mustafa adının Laleli cami etrafında olduğunu yapma , bilge söz söylemek öğrendim. Zatla Bu tartışmak , bu yararlanmak için arzu ve tıkış doğdu .

Laleli Caminin bir güninşaatBabam ile görüşmek istediğini incelemek için geldi . Ben Laleli haber doğru Baba teslim padişah kendisini ziyaret etmek istedim ve o karşılandı . Baba toplamak gerçekten Sultan’ın Laleli memnun oldu . Baba arzusu ile daha sık temasLaleli’de uyandı . Onun milletin dini bir soru sordu bırakmak için :

– ” Efendi , ne bu dünyada en güzel şey acaba? ”

Laleli Baba cevap verdi :

– ” Bu kadar da bir sorun – def -i hacet ( büyük abdest ) içtikten sonra yemek için dünyanın en değerli şey. ”

Cetvel tam olarak yanıt memnun değildi . Bu kadar büyüleyici konuşmaları cevabı başından beri yakıştıramadı Östersund herkesi etkiler . Cevabı biraz kaba bulundu bile . Bir şey bu konuşmadan sonra , hükümdar maiyetiyle beraber saraya döndü.

Ancak , şiddetli kabızlıkziyaret bir gün sonra tutuklandı . Bir türiçinde Boşaltamıyordu . Tüm ilgili ve sarayın baş hekim , tıp bilinen tüm yöntemler ve uygulanan , yardımcı olmadı harekete geçirdi. Sultan squirming . Nihayet birisi aklıma geldi . Laleli haber Baba’ya verilir , o bu sefalet himmetiyle hükümdar kaçmadı ? Zaten sol başka bir yol denenmedik . Sultan danışılmalıdır . Dedi, ” ne alır önemi yok , ” dedi .

Sadece Laleli Baba’ya yapılmıştır . Ve saraya getirdi. Emek çeken squirming hükümdarı olarak . LaleliBaba ile yalvardı :

– “Ah , bana yardım et! ”

Laleli Baba – ” O kadar kolay değil , karşılığında verecek ? ” dedi .

– ” Ben Bölgenizde yapmış , o caminin size verecektir . ”

– ” Yeter , ” dedi . Laleli Baba …

Sultan Mustafa yeterli , demek istemedim oluyor Laleli’de bir çok daha fazla şeyler , Hazretleri bir tür , tamam ekledi . Bu sonunda vardı Spit :

” – Olur Senin için dua , bu sorun kurtulmak , Allah dilerse ,saltanatı için ( saltanat döneminde ) ise ”

Sultan ailesi , ama başka seçeneği haw ” Tamam , ” demişti . ” O tamamen senin ”

Laleli ” en kaydedilir Allah’ın iradesine Let Go . ” , Onu geri okşadı , Baba’ya dua etti dedi ve gerçekten kurtuldu. Hayatta , ancak el saltanatı gitmişti . Iyileşme sevincini bulma , Saltanatın üzüntü gölgeler kural dışı eldir. Babasultanın Laleli içine baktı ve baktı da dedi ki:

” Yok değişiliyor bir defi , bu yüzden daha ucuz satın saltanatı bize gerekmez , o senin bir saltanat . “

Yorum Ekle